середу, 9 квітня 2014 р.

День третій. 9 квітня

8.00 - випуск Пасхальної стінної газети.

15.00 - Зустріч з прекрасним. Класики і християнство. "М.Ю.Лермонтов і християнство" - учнівська презентація учнів 8-го класу Іванченка Дмитра та Ситенка Дмитра.

15.30 - Інсценізація драми М.Ю.Лермонтова "Маскарад" (учні 6, 8, 10 класів)




День другий! 8 квітня

8.30 - виставка пасхальних кошиків. Парад вишиваних рушників, серветок, пасхальних яєць,      крашанок.

13.00 -  зустріч з доцентом кафедри філософії ДНУ А.М.Шабаловим. Лекція-тренінг морально-етичного спрямування "Сім'я - острів любові".  

понеділок, 7 квітня 2014 р.

Тиждень християнської етики



День перший! 7 квітня


8 – 00.  Загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю «Тижня християнської етики»
Вітальне слово із святом Благовіщення. Ознайомлення з планом заходів на тиждень.

12.30 – Конкурс читців у номінації: «Ти добро лиш твори повсюди» (1 – 4 класи)

А СПРАВЖНЄ десь попереду чека...



                 Школа – це місце, де народжується завтрашній день нашої країни!

            Наш педагогічний колектив на сьогодні  має спільне переконання, що головне призначення школи полягає в одухотворенні підростаючих поколінь, в залученні їх до вищих духовно – моральних цінностей.

         Духовність – це невидимий храм людської душі, І збудувати його можна лише поєднуючи справжні земні справи, духовне  самовдосконалення , чистоту і піднесеність душі.

               Уроки християнської етики ,  етики ,  насичені предметні тижні   все це є складові процесу виховання високоморальної  духовно – досконалої  особистості.  Завдання благородне ,  бо всі ми – і батьки , і вчителі  хочемо бачити своїх дітей щасливими. І якщо ми навчимо дітей будувати своє життя і поведінку відповідно до християнської моралі, - то це є найбільше добро, яке тільки може школа дати дітям.


             І саме тому  7 – 12 квітня у Чумаківській школі проходитиме тиждень християнської етики!

середу, 19 лютого 2014 р.

«Матеріальний і духовний світ людини. Ісус і багатий юнак»


Мета:

 1) встановити, що потрібно людині для того, щоб стати щасливою, у чому полягає вартість і повнота життя, як ставитися до проблем задоволення матеріальних і духовних потреб;
2)  ознайомити учнів з біблійною історією про багатого юнака;
3)  виховувати в учнів бажання до духовного вдосконалення.

: «Цінність дружби. Зцілення розслабленого у Капернаумі»


ТЕМА: «Цінність дружби.
             Зцілення розслабленого у Капернаумі»

Мета:        

1)  поглибити знання учнів про цінність дружби, посилаючись на Біблійні історії;
2) ознайомити учнів з історією про зцілення розслабленого у Капернаумі  (Мк. 2 : 1 – 12; Мф. 9:1-8; Лк. 5:1-26);
3) формувати вміння спілкуватися з товаришами, відповідальне ставлення до вибору друзів.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: Біблія, приказки, прислів’я про дружбу (у кожного на парті), Іван Франко «Притча про приязнь».
                                    

ХІД УРОКУ

1.         Організаційний момент

2.         Актуалізація опорних знань учнів

- Що таке притча? (відповіді дітей)
- Я згодна з вами, що саме через притчі кожний народ розкриває сокровенні таємниці свого учіння, виховання.
Переказ учнями «Притчі про приязнь»  І. Франка та її обговорення.
- Про кого йдеться у притчі?
- Де б ви хотіли бачити себе ?
- А що для цього треба робити? Як жити?

3.   Мотивація навчально–пізнавального процесу

ДРУЖБА
(притча)

ДВА друга шли дорогою и зашли в лес. Несколько дней назад была здесь страшная буря, которая повыворотила с корнями много самых старых дубов. Между вывороченными дубами стояли два дуба, один около другого, совершенно невредимые, и странно било видеть, что буря сильнейшие дубы повалила, а эти остались на месте.
-                Подойдем ближе и посмотрим на них, - сказал один из друзей.
Приблизились к дубам и увидели, что они так сильно сплелись
между собою корнями, что никакая буря не могла бы повалить их.
-                Вот видишь, - сказал другой, - как крепко стоит приязнь и дружество. Одинокого человека легко свалит злая доля, но кто имеет верного друга, тот всегда устоит против нее.
И они обнялись, поцеловались и пообещали друг другу быть вечно друзьями и затем пошли веселыми и счастливыми домой.

Из журнала "Церковно-приходская школа",
ч. III, декабрь 1889 г., Киев, стр. 83-84

- Що таке дружба? В чому цінність дружби? (запитання записані на дошці, учитель озвучує їх, дає можливість задуматися дітям…)
- Я пропоную вам, діти, за допомогою уявного мікрофона, дати відповідь на ці запитання в кінці уроку. А зараз попрацюємо разом і пригадаємо, що про дружбу говорить народна мудрість? Чому вчать нас події в Капернаумі? Де були явлені дружба та товариськість?

4.     Робота над темою уроку

Завдання–гра: «Знайди пару».  Учні отримують на парту прислів’я та приказки з двох половинок. Необхідно скласти початок та кінець прислів’я або приказки,  зачитати і пояснити їх значення.

Птах сильний крилами
а хто має друзів справжніх
Дружба міцна не лестощами
а гартується в труді
Щасливий не той, хто має друзів заможних
а людина дружбою
Дружба родиться в біді
а правдою та честю

- А які ще прислів’я та приказки про дружбу ви знаєте? (Діти називають прислів’я і пояснюють їх значення).
- А тепер, дорогі діти, давайте звернемося до Біблії. Відкриваємо Євангеліє від Марка, гл.2,1-12, читаємо вголос по віршу. Потім відкриваємо Євангеліє від Матфея, гл.9,1-8; Євангеліє  від Луки, гл.5,1-26.
- Скажіть, яку подію описують усі три Євангелісти? («Зцілення хворого»)
- Де відбувається подія? («В Капернаумі»)
- Як хворий потрапив до Ісуса Христа? (Його принесли друзі).
- Чому четверо друзів принесли розслабленого до Ісуса? (Вони хотіли допомогти своєму товаришеві та проявили милосердя до нього)
- Що показує нам ця Біблійна історія? (Силу віри і молитви за інших).
- Що для себе ви візьмете з цієї Біблійної історії?

-         Дружба – це прояв служіння ближньому, розділення свого сердечного тепла, своєї доброти. Знайти справжнього друга – це велике щастя. І ось що стосовно вірного друга говорить до нас Боже слово через Книгу премудрості Ісуса, сина Сирахова: відкриваємо Біблію – Сир. 6:14-16; читаємо і коментуємо.

5.     Систематизація знань, умінь та навичок учнів

За допомогою уявного мікрофона, висловіть власну думку: «Що таке дружба і в чому її цінність?»
Закінчіть думку: «Дружба велична тим … (варіанти відповідей дітей)… відкриваємо запис на дошці і читаємо «що веде людей до виконання їх святих обов’язків служити ближнім»

6. Домашнє завдання. «У виборі друзів треба бути обережним», підтвердь або спростуй це твердження. Учитель може запропонувати учням матеріали в допомогу.














Додаток  до  уроку  №8



ИСТИННАЯ ДРУЖБА

(из  слова  от  старчества)



К некоторым людям мы иногда чувствуем особенную любовь и заключаем с ними союз дружбы. Дружба не нарушает заповеди о любви ко всем без изъятия. Сам Господь Иисус особенною любовию любил Иоанна, Петра, Иакова и Лазаря; и св. Петр также особенно любил св. Марка; апостол Павел — св. Тимофея и Феклу. Григорий Назианзин был другом св. Василия Великого. Нам нужно только быть осторожными в выборе друзей и уметь различать истинную дружбу от вредной. Союз друж­бы истинной должен состоять во взаимном поощрении к преуспеянию в вере, благочестии, любви к Богу и ближним. Друзья-христиане в этом случае должны быть подобны путешественникам, которые, идя вместе по дороге трудной и скользкой, держатся обыкновенно друг за друга для взаимной помощи и большей безопасности. Истинный друг в таком случае есть незаменимое сокровище, которого не стоят все сокровища мира.

В монастыре св. Феодосия, монашеского общежития началь­ника, были два инока, которые настолько любили друг друга, что дали взаимный обет не разлучаться между собою ни в сей жизни, ни в будущей, и сначала, по своей добродетельной жизни, служили примером для всей братии. Но вот на одного из них бес напал с такою силою, что инок не устоял, решился идти в мир и стал говорить своему сотоварищу, чтобы тот отпустил его. Сей, сколько ни уговаривал падающего друга, однако ничего не мог сделать и, помня завет дружбы, пошел с ним в мир. Падший брат начал предаваться всевозможным порокам, а друг не переставал умолять его, чтобы он бросил худые дела и возвратился в монастырь. Но увещания не помогали, и дело шло чем дальше, тем хуже. Между тем в городе, где они пребывали, преп. Авраамий строил монастырь, и оба брата нанялись работать при постройке обители. После дневного труда падший не переставал пре­даваться греховной жизни, а друг его проводил время в молчании, слезах, посте и молитве. Молва о его добродетелях дошла и до преп. Авраамия. Он позвал инока к себе и спросил: «Откуда ты, брат, и что за причина твоего пребывания здесь?» Сей по порядку рассказал о себе, о своем друге, о своем желании спасти его и о своей скорби за его поведение. Тогда Преподоб­ный, исполненный Духа Святого, воскликнул: «Ступай, Бог даровал тебе душу брата твоего!» Не успел после сего выйти инок от Преподобного, как подходит к нему падший сотоварищ его и говорит: «Брат любимый, возьми меня в пустыню, я хочу спас­тись!» Кто может изъяснить радость св. подвижника! Он тотчас же взял своего образумившегося друга, ушел с ним в пустыню и затем, оба проведши в ней некоторое время в покаянии, посте и молитве и «много по Бозе преуспевши», один за другим мирно отошли в мир горний.

Не правда ли же, братие, что истинный друг-христианин есть незаменимое сокровище? И не правда ли, что таковой друг в известных случаях может служить для нас как бы Ангелом-Хранителем? Поэтому ищите сближения с благочестивыми, и друж­ба ваша с ними принесет для вас спасительные плоды. Пали вы, друг восставит вас; немощны вы, он исцелит вас. Он научит вас возрастать в благочестии и жить сообразно с упованием вечного блаженства; он возвысит ваш дух от земли на небо, и его ревность о святости невольно перейдет к вам. И как бесценна будет дружба ваша с таким человеком! Она будет святою, ибо будет одушевляема духом благочестия и любви к Богу. Она будет путем к вечному блаженству. Труден этот путь, но трудность его облегчается тем, что ревнующие о благочестии друзья помогают друг другу идти этим путем и, при взаимной помощи, них         достигают Царствия Небесного. Аминь























  

Мета:        

1)  поглибити знання учнів про цінність дружби, посилаючись на Біблійні історії;
2) ознайомити учнів з історією про зцілення розслабленого у Капернаумі  (Мк. 2 : 1 – 12; Мф. 9:1-8; Лк. 5:1-26);
3) формувати вміння спілкуватися з товаришами, відповідальне ставлення до вибору друзів.